مقالات

راهنمای خرید کلید اتوماتیک

راهنمای خرید کلید اتوماتیک

کلیدهای اتوماتیک ازجمله تجهیزاتی هستند که می‌توانند برای حفاظت از تجهیزات و وسایل برقی مورداستفاده قرار بگیرند. بابا ادیسون فروشگاه لوازم صنعتی دارای کلیدهای اتوماتیک باکیفیت و اصل است، و بهترین انتخاب جهت خرید کلید اتوماتیک است.

یکی از مفیدترین و پرکاربردترین نیرویی که انسان‌ها به آن نیازمند هستند و می‌تواند نیازهای انسان را رفع کند، نیروی برق است. وجود برق باعث راحتی بسیاری از امور برای انسان‌ها شده است. از روشنایی منازل، ساختمان‌ها و خیابان‌ها گرفته تا گردش موتورهای سنگین.

در صنایع و حوزه‌های مختلف نیروی برق به‌عنوان یک جریان ساده و مطمئن محسوب می‌شود. اما نیروی برق می‌تواند خطرناک و خطرآفرین باشد که در دنیای برق خطرآفرین‌ترین کاری که برای انسان می‌تواند رخ بدهد خطر برق‌گرفتگی است؛ اما تجهیزات و تأسیسات برقی مختلفی وجود دارد که می‌تواند امنیت را در این صنعت برای ما به وجود بیاورد.

کلید اتوماتیک چیست؟

کلیدهای اتوماتیک ازجمله تجهیزاتی هستند که می‌توانند برای حفاظت از تجهیزات و وسایل برقی مورداستفاده قرار بگیرند. این نوع از کلیدها برای وسایل مختلفی مثل دستگاه‌های صنعتی، مدارهای روشنایی مراکز مسکونی و صنعتی، سیم و کابل‌های مدار در برابر اضافه‌بار و اتصال کوتاه کاربرد دارند. در کلیدهای اتوماتیک و کلیدهای غیر اتوماتیک تفاوت‌هایی وجود دارد که می‌توان به رله‌های هوشمند الکترونیکی موجود در کلیدهای اتوماتیک هوایی اشاره کرد. کلیدهای غیر اتوماتیک در اصل کاربردشان برای قطع و وصل کردن است، مثلاً می‌توان به کلید کنتاکتور اشاره کرد که یک کلید غیر اتوماتیک محسوب می‌شود. کلید اتوماتیک علاوه بر اینکه به دلیل استفاده از کلید فیوز دارای مزیت‌های زیادی است بلکه می‌توان به موارد دیگری نیز اشاره کرد که تمامی این موارد منجر می‌شود تا ما از کلیدهای اتوماتیک استفاده نماییم و در زمان ساختمان‌سازی به سراغ استفاده و خرید کلید اتوماتیک برویم. بابا ادیسون فروشگاه لوازم صنعتی دارای کلیدهای اتوماتیک باکیفیت و اصل است، و بهترین انتخاب جهت خرید کلید اتوماتیک است.

نکات استفاده از کلید اتوماتیک

  1. درصورتی‌که قصد دارید برای مدار اتصال کوتاه شده از کلید اتوماتیک استفاده کنیم به‌سرعت رله اضافه جریان کلید مدار را قطع می‌نماید.
  2. بعد از قطع مدار به‌واسطه کلید اتوماتیک در زمان ایجاد اخطار و خطا سریعاً دوباره آماده‌به‌کار می‌شود
  3. کنتاکت‌های فرعی در کلیدهای اتوماتیک وجود دارد که به‌وسیله آن‌ها می‌توان به‌واسطه چراغ سیگنال در اتاق فرمان وضعیت کلید را بررسی کرد این وضعیت شامل قطع و وصل و ایجاد خطا است.

کلید اتوماتیک یکی از تجهیزات حفاظت از سیستم‌های برقی مثل سیم و کابل‌های مدار، دستگاه‌های صنعتی، مدارات روشنایی مراکز صنعتی و مسکونی در مقابل جریان اضافی و اتصال کوتاه است. تفاوت کلید اتوماتیک و غیر اتوماتیک در این است که، کلیدهای اتوماتیک رله‌های مختلفی وجود دارند که هرکدام کاربرد خاصی دارند، اما کلیدهای غیر اتوماتیک مثل کنداکتور، رله نداشته و تنها برای قطع و وصل کاربرد دارند.

کاربرد کلید اتوماتیک

کلید اتوماتیک درواقع برای تحمل جریان بالا ساخته‌شده که با قطع جریان، از بروز حادثه در سیستم جلوگیری کند. مزیت این کلید و ضرورت وجود آن در سیستم به دلیل اهمیت زمان در جلوگیری از حادثه است.

مثلاً زمانی که یک سیستم دچار اتصال کوتاه شده و یا انسانی دچار برق گرفتگی می‌شود، زمان کافی برای واکنش انسانی بسیار طولانی‌تر از واکنش سریع یک کلید اتومات است. کلید کمپکت به محض افزایش هجومی جریان این قابلیت را دارد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن اتصال سیستم توزیع پس از خود را قطع کرده و از بروز خسارات در تمام شبکه جلوگیری کند.

کلام پایانی

کلید اتوماتیک ازنظر اندازه کوچک است و به همین جهت زمانی که در تابلو برق صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرد فضای کوچکی را اشغال می‌کند.

همچنین ازلحاظ قدرت در کلیدهای اتوماتیک به نسبت کلیدهای مینیاتوری قدرت قطع زیادتری داشته است ولی قدرت قطع آن‌ها به نسبت کلیدهای اتوماتیک هوایی کمتر است.

اگر شما هم قصد دارید به سراغ یکی از فروشگاه‌هایی بروید که بهترین و باکیفیت‌ترین لوازم و تجهیزات برقی را در آن خریداری کنید و همچنین اگر می‌خواهید برای خرید کلید اتوماتیک نیز اقدام کنید فروشگاه بابا ادیسون بهترین انتخاب است. بابا ادیسون، فروشگاه لوازم صنعتی، از بهترین فروشگاه‌های تهران است که در آن می‌توانید تجهیزات برقی و انواع کلیدهای اتوماتیک را خریداری کنید.