مقالات

بهترین استابالیزر برای کامپیوترهای اداری

کامپیوترهای اداری، به واسطه اهمیتی که دارند، نیاز است تا در هنگام انجام کار با مشکلاتی چون خاموش شدن ناگهانی به واسطه پرش ناگهانی برق مواجه نشوند. در چنین شرایطی به منظور جلوگیری از بروز این مشکل می توانید از قطعاتی چون استابالیزر استفاده کنید.

اگر بخواهیم به بررسی این قطعه بپردازیم باید گفت که استابالیزرها دسته ای از محصولات هستند که با استفاده از آن ها می توانید از نوسان و پرش ها ناگهانی برق شهری و برق سه فاز جلوگیری کرده و اقدام به کنترل نوسانات برق برای محافظت از لوازم برقی و صنعتی کنید.

نحوه کارکرد استابالیزر به شکلی است که در آن شاهد سیستم میکروپروسسوری هستیم. این قطعه به شکلی است که در هر لحظه اقدام به اندازه گیری ولتاژ ورودی به دستگاه می پردازد. سپس در صورتی که نوسانات برق رخ دهد، این قطعه وارد عمل می شود و با کنترل جریان برق مانع از آسیب دیدگی قسمت های حساس دستگاه های برقی می شود.

در همین راستا در این مطلب از سایت بابا ادیسون قصد داریم تا شما را با بهترین استابالیزرها برای کامپیوترهای اداری آشنا کرده و در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

نحوه کارکرد استابالیزر

پیش از آن که بخواهیم شما را با بهترین استابالیزرها برای کامپیوترهای اداری آشنا کنیم، نیاز است تا در مورد نحوه کارکرد این دسته از محصولات صحبت کنیم. یک استابالیزر قطعه ای است که می تواند به صورت مدام ولتاژ خروجی دستگاه ها را بررسی و کنترل کند. این دستگاه ولتاژ ورودی به کامپیوترهای اداری را در هر لحظه با برق 220 ولت مقایسه می کند.

اگر افزایش یا کاهش ولتاژ از میزان تعیین شده رخ دهد، از سوی استابالیزر فرمانی به سروو موتور بازوی ذغال بر روی ترانس متغیر یا واریاک ارسال می شود. این دستور باعث می شود تا ولتاژ به محدوده مجاز برسد. انجام این کار از وارد شدن نوسان برق به کامپیوترهای اداری جلوگیری می کند و باعث می شود تا از آسیب دیدگی این قطعات جلوگیری شود.

بهترین استابالیزرهای موجود در بازار برای کامپیوترهای اداری

در صورتی که قصد دارید تا برای کامپیوترهای اداری اقدام به خرید استابالیزر کنید، پیشنهاد ما این است که اگر بین محصولات مختلف موجود در بازار به سراغ استابالیزرهای زیر آمده و از این قطعه استفاده کنید:

استابالیزر نیروسان Stab 2000VA

استابالیزر نیروسان Stab 2000VA یکی بهترین استابالیزرهای موجود در بازار برای کامپیوترهای اداری است. طراحی این محصول به نحوی است که در آن شاهد مدار تاخیر هستیم. وجود این مدار تاخیر باعث می شود تا بتوانید از دستگاه های برقی در قطع و وصل شدن برق شهری حفاظت کنید. این استابالیزر نیز به شکلی است که می تواند از وسایل برقی مختلف نظیر کامپیوترهای اداری در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده حفاظت کند.

استابالیزر نیروسان Stab 2000VA به شکلی است که شما می توانید محدوده ولتاژ ورودی مورد نظر خود را انتخاب و همچنین از کامپیوترهای اداری خود در برابر عوامل دیگری چون رعد و برق، افزایش و کاهش طولانی مدت ولتاژ و… نیز حفاظت کنید.

همچنین استابالیزر نیروسان Stab 2000VA به شکلی است که می تواند از کامپیوترها در برابر نوسانات لحظه ای و اسپایک ها، اتصال کوتاه، گرمای بیش از حد داخلی و… نیز محافظت کند. در صورتی که از استابالیزرها استفاده کنید، می توانید در هزینه مصرف برق صرفه جویی کرده و همچنین باعث تثبیت ولتاژ خروجی برق شوید.

استابالیزر فاران AVR 2000VA

یکی دیگر از انواع استابالیزرهای مخصوص کامپیوترهای اداری که می توانید آن را در بازار ایران خریداری و از آن استفاده کنید، استابالیزر فاران AVR 2000VA است. در راستای بررسی مشخصات و ویژگی های استابالیزر فاران AVR 2000VA باید به این نکته اشاره کرد که این محصول ظرفیت و توان 2000 وات دارد.

همچنین استابالیزر فاران AVR 2000VA دارای دو نمایشگر است. یکی از این نمایشگرها به منظور نمایش ولتاژ برق شهری و ولتاژ رگوله شده خروجی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین شما می توانید با استفاده از نمایشگر دیگر این محصول برای نمایش وضعیت کاری تاخیری و وضعیت غیر عادی استفاده کنید.

طراحی استابالیزر فاران AVR 2000VA به نحوی است که در آن شاهد سیستم تاخیر زمانی قابل تنظیم هستیم. این استابالیزر مجهز به کنترل میکرو پروسسوری است و همچنین شما می توانید محدوده ولتاژ این قطعه را تغییر دهید و متناسب با نیاز خود از آن استفاده کنید.

داشتن روگولاسیون اتوماتیک ولتاژ، ترانسفورماتور داخلی و فیوز مینیاتوری ویژگی های دیگری است که در استابالیزر فاران AVR 2000VA شاهد آن هستیم. لازم به ذکر است که این استابالیزر دارای ترانس داخلی بوده و همچنین از نظر فیزیکی نیز این محصول زیبایی ظاهری فوق العاده ای دارد.

طراحی زیبا و خاص این استابالیزر به نحوی است که شما می توانید پس از اتصال آن به کامپیوتر اداری، به راحتی آن را روی میز و یا روی دیوار نصب کنید.

در کنار امکان اتصال استابالیزر فاران AVR 2000VA به انواع سیستم های کامپیوتری اداری، شما می توانید این استابالیزر را به دستگاه های الکترونیکی خانگی و اداری، سیستم های صوتی و تصویری ، انواع Setup Boxها، سیستم های کنترل و نظارت تصویری، کنسول های بازی ، ماشین های اداری، تلفن های سانترال و معمولی و… وصل و با استفاده از استابالیزرها از این دستگاه ها حفاظت کنید.

حرف آخر

در این مطلب از سایت بابا ادیسون شما را با بهترین استابالیزرهای مخصوص کامپیوترهای اداری آشنا کرده و در مورد ویژگی های این دسته از محصولات اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا بتوانید از بین انواع استابالیزرهای موجود در بازار به سراغ محصولات مناسب آمده و از این دستگاه ها استفاده کنید.