مقالات

راهنمای خرید کلید و پریز برق

راهنمای خرید کلید و پریز برق

وسایلی که انتقال انرژی الکتریکی لازم برای عملکرد دستگاه‌ها را به دستگاه فراهم می‌کنند، پریزها هستند. پریزهای برق باانرژی الکتریکی به‌کار خود ادامه می‌دهند. کلیدها نیز محصولاتی هستند که به شما امکان می‌دهند انرژی الکتریکی را به‌طور ایمن به دستگاه‌ها هدایت کنید.

هنگام برنامه‌ریزی و طراحی و چیدمان خانه خود، باید به نکات متعددی توجه کنید، از مبلمان و اثاثیه گرفته تا دستگاه‌های الکترونیکی و متعاقب آن چیدمان. اینجاست که نقش کلید و پریز برق مشخص می‌شود. برخی از نکات برجسته‌ای که هنگام انتخاب سوئیچ‌ها و سوکت ها باید در نظر گرفته شود را می‌توانی در ادامه بخوانید.

طراحی و زیبایی

ناگفته نماند، مهم است که طراحی و زیبایی هر وسیله‌ای را در خانه خود در نظر بگیرید. همه غول‌های پیشرو در این صنعت مجموعه‌ای از طرح‌های مختلف را برای کلید و پریز ارائه می‌کنند که هرکدام سلیقه متفاوتی از سبک را ارائه می‌دهند.

کیفیت مواد

یکی از جنبه‌های مهم دیگر برای خریداران علاقه‌مند، توجه به نوع موادی است که در ساخت کلیدها و پریزها استفاده می‌شود. علاوه بر این، برندهای برق مدرن در ساخت کلید و پریزهای مقاوم در برابر آتش و ضربه تخصص دارند. این وسایل به‌طور قابل‌توجهی می‌توانند خطر آتش‌سوزی الکتریکی را در محیط خانه و محل کار کاهش دهند.

قابلیت اتصال و دسترسی

در عصر امروز، اکثر ما دوستان و اعضای خانواده‌ای داریم که در خارج از کشور زندگی می‌کنند. در بیشتر موارد، وقتی برای تعطیلات به آنجا می‌آیند، باید آداپتورها و افزونه‌ها را برای اتصال تلفن و/یا لپ‌تاپ خود حمل یا خریداری کنند. سوئیچ‌های مدولار مدرن به‌طور مؤثر این مشکل را با ارائه پشتیبانی از چندین نوع پین حل می‌کنند.

ایمنی کودک

ایمنی الکتریکی یک نگرانی اساسی برای خانواده‌هایی است که از خردسالان و/یا کودکان نوپا تشکیل‌شده‌اند. سوئیچ‌های مدولار در مقایسه با طرح‌های سوکت معمولی برای کودکان با کرکره‌های جمع‌شونده و پشتیبانی از دستگاه‌هایی که می‌توانند به‌طور خودکار جریان را هنگام تشخیص تصادف قطع کنند، ایمنی بیشتری ارائه می‌دهند.

تعمیر و تعویض

در شکل سنتی، تعویض کلیدهای معیوب پر از دردسر است. معمولاً کل صفحه باید باز شود، سپس سوئیچ معیوب خارج‌شده و جایگزین شود و سپس صفحه در جای خود قرار می‌گیرد. اغلب، بلند کردن صفحه صورت می‌تواند به کاغذدیواری یا رنگ اطراف آن آسیب برساند و ظاهری مخدوش به دکور طراحی‌شده شما بدهد. کلیدها و پریزهای برق مدولار جدید راه‌حل راحت‌تری را ارائه می‌دهند. به‌جای جدا کردن کل صفحه، یک کلید الکتریکی معیوب را می‌توان با مکانیزم بارگذاری از جلو جایگزین کرد که امکان جدا کردن آسان یک کلید یا پریز خاص روی صفحه را فراهم می‌کند.

برای انتخاب صحیح کلید و پریز می‌توانید از مقاله معروف‌ترین برندهای کلید و پریز در بازار ایران استفاده کنید.

پریزها از چه موادی ساخته‌شده‌اند؟

پریزها از مواد مختلفی ممکن است ساخته‌شده باشند. درگاه‌های هادی معمولاً از مس یا فلز سخت آلیاژ مس ساخته می‌شوند. قطعات عایق از موادی مانند ترمو پلاستیک، OVC تولید می‌شوند.

از طرف دیگر، قاب سوکت از موادی تشکیل‌شده است که با توجه به مدل تولید توسط سازنده متفاوت است. این مواد می‌توانند PVC و همچنین شیشه، فلز یا مواد دیگر باشند.

چگونه می‌توان بهترین مارک‌های کلید و پریز باکیفیت، قابل‌اعتماد و مناسب را پیدا کرد؟

ابتدا به نام تولیدکنندگان و برندهای سازنده این محصولات را در اینترنت بررسی کنید.

نظرات مشتریان این شرکت‌ها را بررسی کنید. از نظرات مشتریان به‌راحتی می‌توان به کیفیت محصولات شرکت، نگرش شرکت در هنگام بروز مشکلات و رفع مشکلات مشتریان پی برد.

برندهایی را شناسایی کنید که کمترین مشکل و ایراد در کلید و پریزهایشان ایجاد می‌شود یا برای مشکلات مشتریان خود، راه‌حل‌هایی ارائه می‌کنند و نه فقط تا زمان فروش، بلکه پس از فروش نیز پشت محصولاتشان ایستاده‌اند و مشتری‌پسند هستند.

بازهم توصیه می‌کنیم اگر به دنبال خرید کلید و پریز، این دو وسیله کاربردی برای منزل یا محل کار خود هستید، حتماً به وب‌سایت بابا ادیسون سر بزنید و از تنوع محصولات این سایت شگفت‌زده شوید.

شاید شما هم نیاز داشته باشید تا ارتفاع استاندارد نصب کلید و پریز را بدانید.