مقالات

کلیدهای فشار ضعیف و انواع آن را بشناسید

معرفی انواع کلیدهای فشار ضعیف

کلیدهای فشار ضعیف ازجمله محصولاتی می‌باشند که در صنعت جزو متریال های پرکاربرد به‌حساب می‌آیند. این‌گونه از محصولات کاربردهای فراوانی دارند که در ادامه در مورد هر یک از آنها مطالبی ارائه می‌دهیم. کلیدهای فشار ضعیف بر اساس کاربرد به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. در حقیقت کاربرد این محصولات موجب شده تا جزو یکی از مهم‌ترین کلیدها در صنایع بسته به‌حساب آیند. این متریال‌ها وسیله‌ای هستند که موجب عبور و قطع جریان در سیستم‌های مختلف می‌شوند.

انواع کلید برق فشار ضعیف در تأسیسات روشنایی، برق صنعتی، کابل وسیم و ماشین‌آلات در برابر حفاظت از اضافه‌بار و جریان اتصال کوتاه از کلیدهای اتوماتیک و فیوز کلید فیوز استفاده می‌شود. به دلیل محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد. برند بابا ادیسون به ارائه این‌گونه از محصولات می‌پردازد. اگر قصد داشتن اطلاعات زیادی دراین‌باره دارید می‌توانید به سایت بابا ادیسون مراجعه نمایید.

اطلاعاتی در مورد کلیدهای فشار ضعیف

اگر بخواهیم به‌طور مختصر در مورد کلید برق فشار ظریف اطلاعاتی ارائه دهیم باید ذکر کنیم که این محصولات برای برقراری ارتباط میان مصرف‌کننده‌ها و مولدها و حتی ترانسفورماتورها مورداستفاده قرار می‌گیرند. شاید کسانی که اطلاعاتی در مورد کلیدهای فشار ضعیف ندارند با کاربرد این محصولات آشنایی نداشته باشند. به همین جهت تصور کنند که کاربردشان محدود است.

واقعیت این است که این‌گونه از محصولات در حفاظت از دستگاه و سیستم‌های الکتریکی نقش بسیار مهمی دارند. چراکه نجات‌دهنده کلیدهای سیستم‌های الکتریکی هستند. همان‌طور که از نام کلیدهای فشار ضعیف مشخص است در سطح ولتاژ پایین استفاده می‌شوند و این ولتاژ پایین‌تر از یک کیلوولت است. البته در شبکه‌های زیادی کاربردی هستند.

یکی از انواع کلیدهای برق، کلیدهای خودکار هستند که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم. ساختمان این‌گونه از محصولات به‌گونه‌ای طراحی‌شده که از تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی در برابر مواردی از قبیل جریان اتصال کوتاه و اضافه‌بار محافظت می‌کنند. شما عزیزان اگر قصد خرید انواع کلیدهای فشار ضعیف رادارید، می‌توانید از برند بابا ادیسون استفاده کنید و با مراجعه به سایت بابا ادیسون به‌راحتی اطلاعاتی در مورد محصول موردنظر کسب کنید.

مزایای استفاده از کلیدهای فشار ضعیف و اطلاعاتی در مورد lcu و lcs

کلیدهای فشار ضعیف مزایای بسیار زیادی دارند. این‌گونه از محصولات درزمانی که در اثر جریان زیاد و یا عوامل دیگری مدار قطع می‌شود بلافاصله آماده بهره‌برداری هستند. علاوه بر این به علت این‌که درون آنها کنتاکت های فرعی به کاررفته می‌توان به کمک آنها وضعیت کلید را در هر حالت توسط سیگنال تأیید و آن را در اتاق فرمان منعکس کرد.

درواقع این حالت می‌تواند وقوع خطا و یا حالت قطع و وصل باشد.‌ اما در مورد ساختمان کلید برق فشار ضعیف باید ذکر کنیم که ساختمان آن به‌گونه‌ای است که زمانی که کلید را بر روی یک مدار اتصال کوتاه بسته شود در زمان بسته شدن بر روی مدار رله جریان برق وارد عمل شده و موجب قطع شدن مدار می‌شود. بسیاری از افرادی که به خرید این کلیدها می‌روند با دو اصطلاح lcs و lcu مواجه می‌شوند.

کلید lcu عملکردش مانند کلیدهای یک‌بار مصرف است. درواقع زمانی که با مشخصات آن آشنا شوید مشاهده می‌کنید که کلید lcu فقط یک‌بار قابلیت قطع جریان اتصال کوتاه را دارا است. اما در مورد کلید lcs باید اضافه کنیم که این کلید به‌صرفه‌تر از کلیدهای نوع قبل هستند. چراکه مصرف‌کنندگان می‌توانند در دفعات زیاد از قابلیت قطع اتصال کوتاه این کلید استفاده کنند. به این جهت زمانی که از قابلیت استفاده کردند دیگر نیاز آن نیست.

انواع کلیدهای فشار ضعیف

کلید برق فشار ضعیف دستی یکی از انواع کلید فشار ضعیف است. این‌گونه از محصولات خود ازلحاظ فشار به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. از انواع کلیدهای دستی می‌توانیم به کلید چاقویی و یا تیغی و کلید گردان و یا پاگو و کلید فیوز اشاره‌کنیم. در مورد نوع اول آن باید ذکر کنیم که این‌گونه از محصولات دارای طراحی بسیار ساده هستند. همچنین از قیمت مقرون‌به‌صرفه برخوردارند و کاربرد آن در مدارهای کنترل و فرمان است. اما در مورد نوع دوم که گردان و یا پاگو نام داشت، باید ذکر کنیم که این نوع محصولات برای جریان‌های الکتریکی کم و در حدود ۱۰۰ آمپر طراحی و تولیدشده‌اند.

اما کلید فیوز که بسیاری از افراد با آن آشنا هستند برای جلوگیری از خطرات احتمالی مورداستفاده قرار می‌گیرند. همچنین یک گزینه بسیار عالی برای جلوگیری از خطرات احتمالی در زمان تعویض فیوز به‌حساب می‌آیند. اما نوع دیگر کلیدهای خودکار هستند از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. این‌گونه از محصولات بهترین گزینه برای حفاظت از تأسیسات روشنایی و سیم‌های کابل و سایر تجهیزات مشابه هستند و ایمنی دستگاه را تأمین می‌کنند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید مناسب‌ترین کنتاکتورها برای کولر گازی کدام‌اند؟

سخن پایانی

از کاربردهای این‌گونه از محصولات پرکاربرد می‌توانیم اشاره‌کنیم که انواع کلید برق فشار ضعیف قابلیت‌های بسیار زیادی دارند که یکی از آنها قطع همزمان برق سه فاز است.

علاوه بر این قابلیت قطع خودکار مدار را در زمان افت بیش‌ازحد ولتاژ و برگشت آن رادارند. برند بابا ادیسون این‌گونه از محصولات را باکیفیت بسیار بالایی ارائه می‌دهد. درواقع شما می‌توانید با مراجعه به سایت بابا ادیسون اطلاعات زیادی دراین‌باره کسب کنید. اما در مورد کلیدهای خودکار باید بیان کنیم که این‌گونه از محصولات با توجه به کاربردشان به دو نوع کلیدهای خودکار هوایی و فشار ضعیف و هوایی تقسیم‌بندی شده‌اند.

کلیدهای خودکار هوایی جزو کلیدهای فشار ضعیف با آمپر بالا هستند. به همین علت عمر بالایی دارند و عمر مفید آنها جزو ویژگی‌های برجسته‌شان است. علاوه بر این به دو صورت ثابت و فشرده تولیدشده‌اند و قدرت قطع بالایی دارند. همچنین از آن‌ها در ورودی تابلوها استفاده می‌کنند. درواقع این‌گونه از محصولات پرکاربرد برای حفاظت از تجهیزات و ماشین‌آلات مورداستفاده قرار می‌گیرند و انواع مختلفی دارند.