مقالات

کاربرد کلید حرارتی در پکیج چیست؟

کاربرد کلید حرارتی در پکیج چیست

کلید حرارتی در پکیج بانام ترموستات حد شناخته می‌شود. در کاربرد کلیدهای حرارتی و یا همان ترموستات حد در پکیج به این صورت است که اگر دمای آب به دلیل عدم کارکرد مناسبان تی سی‌های مدار گرمایشی وان تی سی‌های مدار آب گرم بهداشتی بالا رود و تقریباً به 105 درجه سانتی‌گراد برسد این قطعه فرمان قطع را برای برد صادر می‌کند. در این صورت سیستم متوقف‌شده و از بروز مشکلات جلوگیری می‌شود.

درواقع زمانی که این اتفاق بیفتد چراغی که برای هشدار بر روی دستگاه قرار دارد و به رنگ قرمز است روشن می‌شود. در حقیقت تا زمانی که دمای آب کاهش یابد و به دمای اولیه برسد پکیج دیگر کار نمی‌کند و روشن نمی‌شود. همچنین کلید های حرارتی در پکیج و یا همان ترموستات حد زمانی که مشکلاتی در پکیج به وجود آید روشن می‌شود و نشانه خطر است. روشن شدن چراغ ترموستات حد نشان‌دهنده این موضوع است که در پکیج مشکلاتی رخ‌داده است که نیاز به تعمیر دارد.

در مورد کلیدهای حرارت چه می‌دانید؟

زمانی که کلید حرارتی در پکیج و یا ترموستات حد شروع به فعالیت می‌کند نشان‌دهنده این موضوع است که شما عزیزان تا قبل از اینکه به تعمیر مشکلاتی که در پکیج به وجود آمدن پرداختید به‌هیچ‌عنوان پکیج را روشن نکنید. درواقع عدم توجه به این موضوع موجب می‌شود تا به قطعات دیگر پکیج آسیبی وارد شود و برای تعمیر آن باید هزینه زیادی کنید. در حقیقت این قطعه برای افزایش ایمنی دستگاه در پکیج‌ها به‌کار می‌رود.

شما عزیزان برای خرید کلید حرارتی در پکیج می‌توانید از برند بابا ادیسون استفاده کنید. این محصول در پکیج موجب حفظ سلامت مصرف‌کنندگان پکیج می‌شود. چراکه زمانی که میزان دما پکیج‌ها بالا رود و به ۱۰۵ درجه سانتی‌گراد برسد احتمال بروز حوادث ناگوار وجود دارد. به همین جهت سنسور حرارتی در این دستگاه تعبیه‌شده تا از بروز این اتفاقات جلوگیری کند.

کاربرد کلیدهای حرارتی در پکیج چیست؟

درواقع استفاده از کلید حرارتی در پکیج‌ها برای این است که ایمنی آبگرمکن ها را بالا رود. در زمان‌های گذشته پکیج‌ها به‌گونه‌ای تولید می‌شدند که امکان ایجاد شعله کاذب در این دستگاه‌ها بسیار زیاد بود. به همین جهت زمانی که شعله افزایش پیدا می‌کند و دمای آب بالا می‌رود امکان انفجار وجود دارد. اما امروزه راهکار جدیدی با استفاده از ترموستات حد موجب شده تا از وجود مشکلات ناگواری مانند انفجار پکیج و آبگرمکن ها جلوگیری شود.

در حقیقت استفاده از کلیدهای حرارتی در پکیج موجب شده تا پکیج‌های جدید ایمنی بالاتری داشته باشند چراکه این قطعه موجب امنیت آبگرمکن ها می‌شود و امکان ایجاد حوادث ناگوار را تا حد امکان کاهش می‌دهد. استفاده از کلیدهای حرارتی در پکیج اهمیت بسیار بالایی دارد. اگر بخواهیم به‌طور مفصل توضیح دهیم باید بیان کنیم که نبود این قطعات در پکیج‌های قدیمی موجب ایجاد اتفاقاتی می‌شد که امروزه با استفاده از کلیدهای حرارتی از وجود این اتفاقات جلوگیری کرده‌اند.

نقش کلیدهای حرارتی در پکیج چگونه است؟

کلید حرارتی مسیر گاز ورودی را در هنگامی‌که دمای پکیج بالا رود و به ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد برسد قطع می‌کند. در این صورت کلیدهای حرارتی علاوه بر این‌که می‌توانند از بروز اتفاقات ناگوار از قبیل انفجار جلوگیری کنند جریان دود را نیز مسدود می‌کنند و مانع از گازگرفتگی و خفگی بر اثر پخش شدن جریان گاز درون فضای سربسته می‌شوند. درواقع زمانی که جریان دود و گاز قطع شود امکان انفجار پکیج تا حد امکان کاهش پیدا می‌کند.

همچنین عملکرد کلید حرارتی و یا همان ترموستات حد در پکیج به این صورت است که این محصول مانند یک کلید قطع و وصل عمل می‌کند و قطع شدن آن بر اساس میزان حرارت تعیین می‌شود. یعنی اگر میزان حرارت در پکیج افزایش پیدا کند کلیدهای حرارتی می‌توانند جریان ورودی گاز را قطع کنند. علاوه بر این‌زمانی که حرارت در پکیج افزایش یابد در درون سنسور حرارتی کنتاکتهای وجود دارد که در طی عملیاتی اقدام به متوقف شدن جریان گاز ورودی می‌شوند.

اطلاعاتی در مورد چگونگی عملکرد کلیدهای حرارتی در پکیج

شاید از خود بپرسید که چگونه کلید حرارتی می‌تواند جریان گاز ورودی را متوقف کند. درواقع فرایند این صورت است که با بالا رفتن حرارت پکیج کنتاکت هایی که در درون سنسور حرارتی وجود دارند تحت تأثیر خمیده شدن دو فلز به علت انبساط از یکدیگر جدا می‌شوند. در این صورت جریان الکترون از ترموکوپل متصل به کلیدهای حرارتی متوقف می‌شود و جریان گاز ورودی قطع‌شده وصل شدن گاز و انفجار جلوگیری می‌شود.

کلیدهای حرارتی که در پکیج وجود دارند انواع متفاوتی دارند در مدل‌های مختلفی تولیدشده‌اند. به‌عنوان‌مثال این کلید به دو دسته NC و NO دسته‌بندی می‌شوند. کلیدهای حرارتیان سی که جزو کلیدهای حرارتی اصلی هستند، کلیدهای حرارتی افقی و عمودی هستند. این‌گونه از محصولات‌های عملکردی مشابه یکدیگر دارند و کلید حرارتی افقی جزو کلیدهای سنسور دود و کلیدهای حرارتی عمودی سنسور دما به‌حساب می‌آیند.

تعمیر و تعویض کلیدهای حرارتی در پکیج

درصورتی‌که کلید حرارتی شما مشکلاتی به وجود آمد اقدام به رفع خرابی و تعمیر آن کنید. درواقع تعمیر به‌موقع کلیدهای حرارتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چراکه این از محصولات جزوه سنسورهای حرارتی هستند که نقش ایمنی را در پکیج‌ها ایفا می‌کنند به همین جهت زمانی که هر مشکلی برای پکیج به وجود آمد به‌خصوص اگر این مشکل در قسمت سنسور حرارتی و یا همان کلیدهای حرارتی است سریع آن را تعمیر کنید.

برای بررسی و عیب‌یابی پکیج باید به سراغ افراد ماهر و معتبر در این زمینه بروید. این افراد می‌توانند با استفاده از تجارب و مهارتی که دارند پکیج شمارا تعمیر کنند. شما می‌توانید برای تعویض ترموستات حد از برند بابا ادیسون استفاده کنید. درواقع همان‌طور که تعمیر و تعویض کلید حرارتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است استفاده از کلیدهای حرارتی باکیفیت و درجه‌یک هم به همان میزان اهمیت دارد.

مقاله آموزش نصب کلید حرارتی هم در سایت بابا ادیسون وجود دارد.