مقالات

راهنمای خرید کلید حرارتی

راهنمای خرید کلید حرارتی

کلید حرارتی یکی از مهم‌ترین قطعاتی هستند که در صنایع برق مورداستفاده قرارگرفته و نقش مهمی در حفاظت از موتورهای الکترونیکی ایفا می‌کند. دراین‌بین یکی از سؤالات مهمی که همواره پرسیده می‌شود این است که کلید حرارتی چیست و به‌منظور خرید این قطعه لازم است تا به چه پارامترهایی توجه داشته باشید و راهنمای خرید کلید حرارتی شامل چه مواردی می‌شود. پس با سایت بابا ادیسون همراه باشید تا شمارا باراهنمای خرید کلید حرارتی آشنا کرده و در مورد این دسته از محصولات صحبت کنیم.

معرفی کلید حرارتی

کلید حرارتی که به آن MPCB نیز گفته‌ی شود محصولی است که نقش مهمی در قطع کردن مدار موتور داشته و نقش مهمی در حفاظت موتور ایفا می‌کند.

کلیدهای حرارتی مدار قدرت را با توجه به شرایط موتور قطع و وصل کرده و از این طریق به افزایش ایمنی موتور کمک می‌کند. مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که کلیدهای حرارتی علاوه بر نقش مهمی که در حفاظت از انواع موتورها ایفا می‌کنند، امکان تجمیع با لوازم جانبی رادارند و همین مسئله باعث می‌شود تا بتوانید با خیال آسوده حفاظت از موتورها را به این دسته از محصولات سپرده و از آن‌ها استفاده کنید.

پارامترهای مهم برای خرید کلید حرارتی

پس‌ازآن که شمارا با کلید حرارتی آشنا کرده و در مورد این محصول صحبت کردیم، باید به این نکته اشاره‌کنیم که برای خرید کلید حرارتی لازم است تا نکات مختلفی را بررسی کنید. درواقع اگر قصد دارید تا یک کلید حرارتی حرفه‌ای را خریداری کنید، لازم است تا به پارامترهای مختلفی توجه داشته و سپس اقدام به خرید کلید حرارتی مناسب کنید. در همین راستا اگر بخواهیم شمارا با این پارامترها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت تولیدکننده

امروزه در حوزه تولید کلید حرارتی، شرکت‌های مختلف فعالیت می‌کنند و همین مسئله باعث شده تا شاهد محصولات مختلفی در بازار باشیم. در همین راستا به‌منظور بررسی راهنمای خرید کلید حرارتی لازم است تا توجه بسیار زیادی به شرکت تولیدکننده داشته باشید. به هر میزانی که برای خرید کلید حرارتی به سراغ شرکت‌های مشهور و معتبر بروید، به همان اندازه محصولی که خریداری می‌کنید کیفیت بالایی خواهد داشت. شما می‌توانید در بازار ایران انواع کلید حرارتی ایرانی و خارجی را مشاهده کرده و متناسب با نیاز خود محصول باکیفیتی را سفارش دهید.

البته نباید از این مسئله غافل شد که به هر میزانی که برای خرید کلید حرارتی به سراغ شرکت‌های مشهور و معتبر بروید، به همان اندازه لازم است تا مبلغ بیشتری را برای خرید این قطعه پرداخت کنید.

کاربرد کلید حرارتی در تابلو برق چیست؟

ولتاژ ورودی

یکی دیگر از مهم‌ترین پارامترهایی که برای خرید کلید حرارتی لازم است تا به آن توجه داشته باشید، ولتاژ ورودی است. درصورتی‌که به‌منظور خرید و استفاده از کلید حرارتی به این پارامتر توجه نکنید، پس از اتصال کلید به موتور الکترونیکی، موتور شما با مشکل مواجه شده و کلید نمی‌تواند فرآیندهای امنیتی را به خوبی انجام دهد، به همین دلیل لازم است تا متناسب با نوع موتور خود، به سراغ کلید حرارتی با ولتاژ ورودی مناسب بروید.

ولتاژ نامی

از دیگر پارامترهای مهمی که در راستای بررسی راهنمای خرید کلید حرارتی باید به آن توجه داشته باشید، ولتاژ نامی است. یکی از سؤالات مهمی که همواره پرسیده می‌شود این است که به‌منظور خرید کلید حرارتی، چگونه باید محصولی با ولتاژ نامی مناسب را سفارش داد. به‌منظور پاسخ به این سؤال لازم است تا مشخصات موتور الکترونیکی خود را بررسی کرده و سپس به سراغ کلید حرارتی بیایید که ولتاژ نامی آن متناسب با مشخصات موتور است.

جریان نامی

جریان نامی پارامتر دیگری است که به‌منظور بررسی راهنمای خرید کلید حرارتی باید به آن توجه داشته باشید. این پارامتر بر اساس آمپر اندازه‌گیری شده و لازم است تا با توجه به مشخصات موتور الکترونیکی، به سراغ کلید حرارتی با جریان نامی مناسب بروید.

رنج تنظیم جریان کلید حرارتی

به‌منظور خرید کلید حرارتی لازم است تا به رنج تنظیم جریان کلید حرارتی توجه داشته باشید. درواقع این پارامتر مشخص می‌کند که کلید حرارتی در چه بازه و رنجی می‌تواند تنظیم‌شده و مورداستفاده قرار بگیرد. شما باید برای خرید کلید حرارتی به سراغ محصولی بروید که رنج و بازه تنظیم آن، شامل مشخصات موتور باشد تا بتوانید کلید حرارتی را متناسب با مشخصات موتور تنظیم کنید.

قدرت قطع

قدرت قطع یکی دیگر از پارامترهایی است که برای خرید کلید حرارتی لازم است تا آن را بررسی کنید. این پارامتر نشان می‌دهد که کلید حرارتی درصورتی‌که نیاز است تا اقدام به قطع موتور الکترونیکی کند، این فرآیند را با چه قدرت و توانی انجام می‌دهد.

وزن

شاید وزن پارامتر مهمی برای خرید کلید حرارتی نباشد اما پیشنهاد ما این است که پس از بررسی سایر مشخصات کلید حرارتی و انتخاب گزینه مناسب، به وزن محصول نیز توجه داشته باشید و تلاش کنید تا محصولی را خریداری کنید که وزن کمتری داشته باشید، چراکه توجه به این مسئله باعث می‌شود تا فرآیند نصب کلید حرارتی به‌سرعت انجام‌شده و با مشکل خاصی مواجه نشوید.

نحوه تنظیم کلید حرارتی چگونه است؟

حرف آخر

در این مطلب از سایت بابا ادیسون تلاش کردیم تا به بررسی راهنمای خرید کلید حرارتی پرداخته و در مورد این دسته از محصولات اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. توجه به نکات گفته‌شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی بتوانید از بین محصولات مختلف موجود در بازار به سراغ کلید حرارتی مناسب رفته و محصول باکیفیتی را خریداری کنید.

https://www.instagram.com/babaedison.ir/